Katalog Stron

Google

Kategoria: Edukacja i Nauka | Przyroda Dodaj stronę


» Przyroda

Serwis poświęcony artykułom i publikacjom naukowym - informacje, referaty na temat ochrony środowiska, zagrożenia, przeciwdziałanie, zdrowie i uroda, przyroda.

szczegóły


» Planeta Ziemia

Ziemia jest jedyną planetą, której polska nazwa nie pochodzi z greckiej (rzymskiej) mitologii.

szczegóły


» Afryka - świat roślin i zwierząt

Pod względem bogactwa przyrody żaden inny kontynent nie dorównuje Afryce. Zróżnicowanie klimatów, od gorących po zimne, rozwija niezwykle różnorodną roślinność oraz umożliwiło to powstanie wielu gatunków zwierząt.

szczegóły


      

» Zagrożone zwierzęta - Wielkie wybijanie

Zagrożone zwierzęta - Wielkie wybijanie. Ziemia jest jedyną planetą w przestrzeni kosmicznej na której rozwinęło się życie. Póki co jesteśmy o tym przekonani. Cienka powłoka ziemi, wody i powietrza, nie grubsza niż 20 km - oto przestrzeń życiowa dla ogromnej ilości gatunków roślin i zwierząt - od na

szczegóły


» Rodzaje zanieczyszczeń powietrza i ich źródła

Rodzaje zanieczyszczeń powietrza i ich źródła. Powietrze jest mieszaniną gazów, z których składa się atmosfera ziemska. Głównymi jego składnikami są; azot stanowiący ok. 78% i tlen ok. 21%. Pozostałą część stanowią inne gazy: argon, dwutlenek węgla oraz w niewielkich ilościach; neon, hel, krypton,

szczegóły


» Efekt cieplarniany

Efekt cieplarniany. Analiza klimatu w ciągu ostatnich kilkunastu tysięcy lat, czyli po ustąpieniu lądolodu z umiarkowanej strefy klimatycznej Europy, wykazała niewielkie fluktuacje temperatury.

szczegóły


» Gorące pustynie i półpustynie

Gorące pustynie i półpustynie. Chociaż większość powierzchni lądu naszej planety porasta gęsta roślinność, to jednak na Ziemi istnieją obszary, które są porośnięte rzadką roślinnością lub są jej całkowicie pozbawione. Rejony te nazywa się pustyniami i czasami spotyka się na nich fascynujące gatunki

szczegóły


» Odory, mgły, pyły - ich źródła i przeciwdziałanie powstawaniu

Odory, mgły, pyły - ich źródła i przeciwdziałanie powstawaniu. Zanieczyszczenia powietrza to gazy, ciecze i ciała stałe obecne w powietrzu, nie będące jego naturalnymi składnikami lub też substancje występujące w ilościach wyraźnie zwiększonych w porównaniu z naturalnym składem powietrza.

szczegóły


» Sieć Natura 2000 w województwie Zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie to jeden z najcenniejszych przyrodniczo regionów Polski. Jest to jedno z dwóch województw nadmorskich, co oznacza że ma ono kluczowe znaczenie dla zachowania nadmorskich biotopów, jak klify, wydmy, lasy wydmowe, słone łąki nadmorskie.

szczegóły

Strona: 1 |

Katalog Stron © powered by qlWeb | design by HdwaO
googlebot: 14 msnbot: 0 bing: 30 yahoo: 13 netsprint: 0 onet: 0 szukacz: 0 monitorowane od 14.12.2011